Loading...

USUI REIKI & KARUNA REIKIUSUI REIKI

Usui Reiki 1, Birinci Derece veya 1. Seviye olarak da bilinmekte olup Usui Reiki’nin başlangıç seviyesidir. Usui Reiki 1, Usui Reiki’nin temel ilkelerini ve bir tedavi seansı sırasında kullanılan el pozisyonlarını öğretir. Usui Reiki 1 seviyesinde, öğrenci Reiki enerjisine uyumlanır ve onu kendi kendini ve başkalarını iyileştirmek için nasıl kullanacağını öğrenir.

Usui Reiki 1, enerji şifası hakkında daha fazla şey öğrenmek isteyen ve kendi sağlıklarını ve esenliklerini iyileştirmek için Reiki’yi kullanmaya başlamak isteyen herkes için idealdir. Usui Reiki 1 eğitiminde öğrenci, Reiki enerjisi ile uyumlanabilmesi için, öğretmen tarafından, yaşamı boyunca kaybetmiş olabileceği bir sonsuz yaşam enerjisi kanalına, bazı kutsal semboller aracılığı ile tekrar bağlanır. Artık öğrenci bu kanala nasıl bağlanabileceğini kendisi öğrenir, bundan sonrası kendisinin bu enerji kanalı ile olan çalısmalarına bağlıdır.

Usui Reiki 1 herkes tarafından öğrenilebilir, uygulanabilir ve herkese yapılabilir. Usui Reiki 1 eğitimi sırasında, öğretmenden öğrenciye verilen Reiki ile uyumlanma enerjisi, aynı zamanda kendi içinde çok güçlü bir şifa ve tedavi özelliği taşır.

Usui Reiki 1 eğitimi sırasında alınan Reiki enerjisi, sadece geçici bir tedavi değil, kişinin hayatında büyük bir değişikliktir. Kişi her bir Reiki seviyesini aldığında, hayattaki amacını ve kim olduğunu daha net görür ve ruh ve beden bütünlüğüne ulaşır. Tıkanmış enerjilerin derin şifa enerjisine dönüştüğü Reiki uyumlamasından sonra, yaratıcılığınızın, duyularınızın ve sezgilerinizin gücünü keşfedip, kendinizi iyileştirmeyi, kalbinizin sesini dinlemeyi ve bolluk ve bereketi hayatınıza davet etmeyi öğrenebilirsiniz.

USU REIKI EĞİTİM PROGRAMI

USUI REIKI I

(21 Gün Çalışma)

USUI REIKI II

(21 Gün Çalışma)

USUI REIKI III

(17 Hafta Çalışma)

USUI REIKI MASTER-EĞITMEN

KARUNA REIKI

1900’lü yıllarda Japonya’da Mikao Usui’nin bulduğu reiki sisteminden ortaya çıkan ruhsal bir şifa yöntemidir

Karuna Reiki Willam Lee Rand tarafından keşfedilmiştir. Karuna Reiki, usui reikinin her geçen gün yükselen ve gelişen dünyaya adapte edilmiş daha da güçlü ve gelişmiş bir halidir denebilir. Karuna Reiki’de kişiler Japon azizesi olan Quan Yin’in enerjisine uyumlanmaktadır ve bu kişinin yardımlarıyla sayesinde Tanrısal sevgi ve şefkat enerjisi yönünde çalışmaları sağlanmaktadır.

Karuna reiki eğitimi alacak kişilerin Usui reiki master seviyesinde olmaları gerekmektedir.

Reiki enerjisi çalışmalarında eğitimlerin hangi sırayla alınması gerektiğine dair sıralamayı aşağıdaki üçgen formülünde inceleyebilirsiniz. Formülün en altından başlayarak, kademe kademe enerji çalışmalarına ve eğitimlerine katılarak kendinizi ruhsal gelişim ve şifacılık yolunda geliştirebilirsiniz.

Karuna’nın anlamı

Karuna sanskritçe bir kelimedir ve yardıma ihtiyacı olanların sevgiyle şifalandırılması ve acılarının azaltılması anlamına gelir. Karuna’nın hint dilinde tam karşılığı sevgi dolu hareketler anlamındadır.

Karuna reiki öğrencilere spiritüel aydınlanma ve sizden başka tüm varlıklara şefkatle yaklaşıp onları oldukları gibi kabul etme erdemi verir.

Karuna sisteminin ana odağı şefkat ve sevgidir. Karuna kaynağının Allah’tan alan sonsuz ve yüksek katlardan gelen çok kuvvetli bir sevgi ve şefkat enerjisidir. Karuna eğitimi alan kişiler evrendeki tüm canlılara büyük bir şefkat ve sevgi ile bakmayı ve onları oldukları gibi kabul etmeyi öğrenirler. Karuna enerjisinin dünyamıza Japon azizesi Quan Yin tarafından ulaştırıldığı bilinmektedir. Bu sebeple Karuna reikinin verdiği enerji çok keskin, çok güçlü ancak aynı zamanda yumuşak ve sevecen bir enerji olarak hissedilir.

Karuna Reiki Uygulaması ve Karuna Reiki Sembolleri

Karuna reiki; herkesin şifa enerjisini algılayıp üzerine alabileceği ve ihtiyacı olan diğer canlılara verebileceği prensibi ile çalışır.

Karuna reiki eğitimi sırasında öğrencilerin karuna sevgi enerjisine kendilerini daha da açmaları, bu enerjiyi kendilerinde toplayabilmeleri ve diğer canlılara yansıtabilmeleri için özel uyumlama çalışmaları vardır.

Karuna eğitimi alan kişilerin, yaratıcıdan gelen bu kuvvetli sevgi enerjisi ile spiritüel olarak açılmalar ve gelişmeler yaşadıkları ve farklı boyutlardan ışık varlıklarıyla iletişime geçtikleri bilinmektedir.

Karuna enerjisi, eğitimi alan tüm kişilerin karmasında güçlü bir şifalanma yaratır ve kişileri geçmiş yaşamlarının negatif etkilerinden ve yüklerinden arındırır.

Bu şekilde ışığa daha açık, daha temiz ve saf enerji alanına sahip oluruz. Dolayısıyla ruhsal gelişmeleri konusunda daha başarılı çalışmalar yaparız.

Melekler ve ruhsal varlıklarla iletişime geçme, önsezilerimizin gelişmesi gibi ruhsal gelişmelerin geliştirilmesinde Karuna reiki eğitiminin fazlasıyla katkısı vardır.

Karuna Reiki eğitimi Karuna Reiki birinci aşama, Karuna Reiki ikinci aşama ve Karuna Reiki Master olmak üzere 3 aşamadan oluşur.

Karuna Reiki eğitimi süresince 4 adet karuna master sembolü, 8 adet karuna şifa sembolü verilmektedir.

Karuna reiki sistemi ile kullanılan semboller geçmişini binlerce yıl öncesinden almıştır. Tarihi sembollerdir ve diğer enerji çalışmalarında da kullanılabilmektedir.

Pek tabiki burada asıl önemli olan sembolün ne niyetle kullandığı ve uygulayan kişinin nasıl bir enerji sisteminde kullanmak için uyumlama aldığıdır.

Karuna Reiki çok kuvvetli ve detaylı enerji sistemlerinden biridir. Reiki sistemlerini destekleyen ve sadece yardımcı olan Karuna Ki eğitimleri ile karıştırılmaması gerekir.

KARUNA REIKI EĞİTİM PROGRAMI

KARUNA REIKI I

KARUNA REIKI II

KARUNA MASTER-EGITMEN

Etkinlikler

Bu eğitim için aktif bir etkinlik bulunmuyor. Aşağıdaki butona tıklayarak etkinlik takvimini görüntüleyebilirsiniz.

Etkinlik Takvimi

Payment

İrtibatta Olalım

Farkındalık Akademisi